U povodu tragičnog terorističkog napada koji se dogodio u Münchenu u kojemu su izgubljeni nevini životi, zagrebački gradonačelnik Milan Bandić izrazio je sućut u svoje i u ime svih Zagrepčana kolegi gradonačelniku Münchena Josefu Schmidu:

“Duboko me potresla vijest o okrutnom napadu u Münchenu, u petak, 22. srpnja, u kojem su izgubljeni nevini životi.

Molim Vas primite, u ime građana glavnog grada Republike Hrvatske i u moje osobno ime, izraze iskrene i duboke sućuti.

Osjećamo duboku solidarnost s vašim sugrađanima i cijelim njemačkim narodom i suosjećanje s obiteljima stradalih te Vas molim da im prenesete izraze naše sućuti.

Primite, gospodine gradonačelniče, izraze mojeg osobitog poštovanja”, poručio je Bandić.
Milan Bandić u povodu događaja u Münchenu te niza bešćutnih napada koji su kasnije uslijedili u Njemačkoj, izraze sućuti uputio i njemačkom veleposlanstvu u Republici Hrvatskoj.